Hea koolipere!

Praegusel viirusnakkuste perioodil kutsume teid üles ettevaatlikkusele. Kui laps on nohus-köhas ja tunneb end halvasti, tuleks 2-3 päevaks koju jääda ning vajadusel konsulteerida perearstiga. Sel ajal tuleb kodus õppetööga distantsilt tegeleda. Stuudiumis on iga tunni sisu all kättesaadav tunnis tehtav ning lisaks sellele ka kodune töö. Kui õpilastel tekib küsimusi või probleeme, pöörduge julgelt aineõpetaja ja klassijuhataja poole. Hoiame kõik iseendid!

Euroopa keeltepäev 26. september

26. septembril tähistatakse Euroopas keeltepäeva, millega soovitakse tähtsustada Euroopas kõneldavaid keeli ning innustada inimesi keeli õppima. Sel puhul kutsume Sind taas mängima. Minu Europpa mängu, mis seekord on pühendatud Euroopa keeltele. Pane oma teadmised proovile üksi või koos klassiga.

Mängu saab mängida 7. septembrist kuni 26. septembrini. Auhinnad loosime välja nädala jooksul pärast mängu lõppu. Lisaks premeerib ka Valga maakond üht tublit osalejat rahalise preemiaga.

Rohkem infot www.minueuroopa.ee

Võistlus "Valede jaht" ootab noori veebivalesid paljastama

Konkurss "Valede jaht"

*Kellele võistlus on mõeldud?

Võistlusele on oodatud 7-19-aastased õpilased nii üksi kui ka kuni viieliikmelise tiimine. Soovi korral võivad õpilased kaasata ka mentori, näiteks õpetaja või lapsevanema.

*Kuidas osaleda?

Võistlusel osalejad otsivad internetist valesid, vormistavad need võistlustööks ja esitavad võistluse lehel http://www.targaltinternetis.ee/valedejaht oleva vormi kaudu. Üks osaleja või grupp võib esitada kuni kaks tööd. Valesid võib otsida mis tahes kategoorias - meemid, videod, animatsioonid, infograafikud, uudised, reklaamid, veebilehed, e-kirjad, sotsiaalmeedia postitused jmt.

Tähtaeg

Viimane päev võistlustöö esitamiseks on 20. oktoober 2020.

Ootame 7.-19.-aastasi õpilasi osalema võistlusel "Valede jaht", et õppida paremini internetivalesid avastama. Kõigi võistlustöö esitanud noorte vahel loositakse välja auhindu ning parimate tööde põhjal valmib õppematerjal. Võistlus kestab 20. oktoobrini. Konkurssi korraldavad Haridus- ja Noorteamet, Lastekaitse Liit ja TalTech.

Õpilasvõistlus "Valede jaht" toetab õpilaste teadmisi ja oskusi internetis valede märkamisel. Konkurss annab pildi ka sellest, millised valed õpilaste inforuumi jõuavad ja millist infot noored valeks peavad. Õpetajad ja lapsevanemad on oodatud õpilasi valede jahil toetama, nendega sel teemal arutlema ja vajadusel aitama ka võistlustöö vormistamisel.

"Internet on suurepärane koht, see ühendab inimesi ja aitab jagada infot. Kahjuks on see ka koht, kus salakavalad pahalased saavad oma hämarate eesmärkide täitmiseks valesid levitada. Internetti kinni panna ei saa ja kõiki postitusi on võimatu kontrollida. Seetõttu on ainuke võimalus õppida valet ja manipulatsiooni ära tundma. Õpilasvõistluse "Valede jaht" eesmärk ongi meie koolinoortele maast madalast õpetada, kuidas tõde valest eristada ja kuidas takistada vale kiiret levikut," ütleb võistluse üks korraldaja, õpetaja Diana Poudel.

Žürii valib välja võistlustööd, mille alusel luuakse e-test "Vale versus tõde internetis", mida saavad edaspidi õppetöös jm kasutada kõik huvilised. Kõikide osalejate vahel loositakse välja auhinnad. Loosimised viiakse läbi neljas vanuseklassis.

Lisainfo:

* www.targaltinternetis.ee/valedejaht http://www.targaltinternetis.ee/valedejaht/

* Võistlust tutvustav video http://youtu.be/WmEeUtAznAE , autor, Laagri kooli õpilane Pärli Kilusk

15. ja 16. septembril toimuvad veebiseminarid neile, kes toetavad konkursil osalevaid õpilasi (õpetajad ja lapsevanemad). Täpsem info projekti koduleheküljel.

Keeni Põhikool 180

Kui olukord riigis võimaldab, siis 7. novembril 2020 kogunevad kõik Keeni kooli vilistlased, endised õpetajad, sõbrad ja tuttavad, et tähistada kooli juubelit. Täpsem info sügisel!

Ilusat suve kõigile! Hoidke tervist!