Hea lapsevanem!

Kui teie lapsel või teie perel avalduvad järgmised sümptomid:

COVID-19 sümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga samas võib esineda ka raske kopsupõletik, riskirühma kuuluvate inimeste puhul võib haigus halvimal juhul lõppeda ka surmaga.

Enamikel koroonaviirusesse nakatunutest kulgeb haigus kergelt ja nad paranevad. Meenutame, et viiruse riskirühma kuuluvad vanemaealised ja krooniliste haigustega inimesed, kellel esinevad sagedamini rasked haigusvormid.

Viirus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha.

Viiruse peiteperiood on umbes 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva. Inimene võib olla teistele nakkusohtlik 2 päeva enne COVID-19 sümptomite tekkimist või positiivse SARS-CoV-2 analüüsi andmist. Viirus võib levida ka nakkuskahtlusega inimesega kokkupuutel, kellel võivad olla väga kerged sümptomid.

Ärge saatke last, õpilast kooli, teavitage kooli edaspidise õppe korraldamiseks.

Olge terved!